YAY BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI14 Aralık 2020 saat 19:16'ta 23 derece Yay burcunda tam bir Güneş tutulması deneyimleyeceğiz. Tutulma Şili, Arjantin'in bazı bölgelerinden, Güney-Batı Afrika ve Antarktika'dan izlenebilecek.

Güneş tutulması, Ay'ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasında girmesi ve dolayısıyla Ay'ın Güneş'I kısmen ya da tamamen örtmesi sonucunda gözlemlenen bir doğa olayıdır. Güneş tutulmaları, genelde büyük değişimlerin göstergesidirler. Yanı sıra, tutulmalar adeta başka bir yaşama portal açarlar. Tutulma zamanlarında ölümler ve doğumlar çokça gerçekleşir, kozmik kapılar açılır ve kapanır. Aslında, ölüm ve doğum iç içedir. Çünkü her bir ölüm yeni bir doğumu simgeler. Zamanlar adeta birbiriyle hizalanıp birbirine bağlanır. Geçmiş ve gelecek An'da var olur ki öyledir zaten. Zaman linear bir çizgide akmıyor, zaman döngüsel. Geçmiş yaşamlarımız şimdiki yaşamlarımızı ve şimdiki yaşamlarımız da gelecek yaşamımızı yaratıyor. Eylemlerimiz ya Karma'ya ya da Dharma'ya dönüşüyor.

Tutulma Yay burcunda. Dolayısıyla, inanç ve din konuları, ideolojiler, yabancı kültürler, seyahatler, ithalat-ihracat, yüksek eğitim, üniversiteler, akademisyenler, hukuk, avukatlar ile alakalı temalarda hareketlenmeler, gelişmeler ve değişimler meydana gelecektir.

Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter, Satürn ile kavuşumda ve bu iki gezegen 21 Aralık 2020'de 0 derece Kova burcunda kavuşmadan önce son derece olan anaretik derecedeler. Anaretik dereceler dengesiz ve kriz yaratabilen enerjileri barındırır. Anaretik derecede yer alan bir gezegenin içinde bulunduğu burç kapsamında "ne buradayım, ne de orada" enerjisi vardır. "İki arada bir derede" olarak da adlandırabiliriz. Yani orda bir sıkışmışlık, kararsızlık ve bitmesi gereken bir durum söz konusudur. Bu bağlamda, yukarıda bahsettiğim Yay burcu temalarında kriz yaratan koşullar meydana gelebilir. Bu konuları içeren durumlar ve olaylar mutlaka bitmek ve tamamlanmak zorundadır, çünkü bir yenilenmeye ihtiyaç var ve bu da önünde sonunda olmak zorundadır. Bireysel olarak ise, Satürn ve Jüpiter'in Oğlak burcunda transit ettiği süre boyunca hayatlarımızda bir şeyleri yapılandırmak, ayarlamak, düzenlemek, inşa etmek, kendimizi bazı konularda sınırlandırmak, sabırlı olmak durumunda kaldık. Melankolik, karamsar ve depresif duygular içinde de olduk. Şimdi artık çok başka bir yola doğru çıkıyoruz. Yenileneceğiz, eskileri geride bırakacağız, bazı konularda özgürleşeceğiz ve bireyselliğimizin altını daha çok çizeceğiz ama insanlardan çok uzaklaşmadan, bir arada olarak ve hepimizin hayrına bir şeyler yaparak…

Yay burcundaki bu tutulma Merkür ile kavuşumda. Dolayısıyla, fikirlerimiz ve ideolojilerimiz değişmeye doğru gitmekte. Kendimizi daha dürüst ve açık bir şekilde ifade etmemiz gerek, yalnız karşımızdakini kırmadan ve patavatsızlık etmeden. İyimser ve gelecekten umutlu duygu ve düşünceler içinde olmaya itebilir bu tutulma bizi. Ufkumuzu geliştirip hayata daha geniş bir perspektiften bakmak zorundayız. Dogmatik ve zamanını doldurmuş ideolojiler bırakılmak durumunda kalacak. Merkür, Mars ile partil dereceden üçgen açı kurmakta ve tabii tutulmanın da Mars ile üçgen açısı var. Artık gerçekten de harekete geçme zamanı… Yeni fikirlerimizi hayata geçirme zamanı…Düşüncelerimizi korkmadan, açık ve direkt bir şekilde söyleme zamanı… Öte yandan, tutulmanın ve Merkür'ün Neptün ile kare açısı mevcut. Yeni fikirlerimizi hayata geçirmek ve planlarımızı uygulamaya koymak için aksiyon alırken, aşırı idealist, uygulamadan yoksun ve ütopik fikirler ve eylemlerimiz varsa, hayal kırıklığına uğramamız kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle, ayağı yere sağlam basan ve gerçekçi idealler ve fikirler peşinde olmalıyız ve enine boyuna düşünmeliyiz harekete geçmeden önce.

Yay burcundaki Güneş tutulması Persephone, Sphinx, Atlantis ve Pandora asteroidleriyle etkileşim kurmakta. Ayrılmalar, ayrılıklar, kovulmalar, terk edilmeler yaşanabilir. Aşina olduğumuz koşullarda da değişimler söz konusu olabilir. Yanı sıra, gizli saklı durumlar da oluşabilir ya da ortaya çıkabilir. Çözülmemiş durumlar çözülebilir. Bunlara ek olarak, bazı hususlarda ikilemler içine de girebiliriz, suistimaller oluşabilir ve suçlar ya da hatalar itiraf edilebilir. Ayrıca, sürpriz sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Bu tutulma Türkiye'nin 6. evinde gerçekleşiyor. Gündemimizde yine pandemi, aşı, toplumumuzun sağlığı, memurlar, işçiler ve sendikalarla alakalı konular gündemde olacaktır. Tutulmanın Merkür ile kavuşumu var ve Neptün ile de kare açısı. Merkür mikroplar ve virüslerle de ilişkilidir ve Neptün de bulaşıcı hastalıklar ve bağışıklık sistemi ile ilgilidir. Dolayısıyla, bu tutulma toplumumuzun aşılanmasına start verecektir ki zaten Çin'den aşı aldık ve yakında ülkemize gelecek. Tabii önce sağlık çalışanlarımız aşılanacaktır. Asgari ücret belirleme konusu da gündemde olabilir. Progress haritamızda tutulma 4. evimizi etkileyecek. Toprak, çalışanlar, madenler, binalar, muhalefet temaları etrafında olabilecek durumlara işaret etmekte.

Sağlık bakımından; sinir sistemi rahatsızlıklarında artış oluşabilir. Siyatik, kalça-uyluk problemleri de yaşanabilir. Uykusuzluk ve fazla hareketlilik de görülebilir.

Yay burcundaki bu tutulmanın yükselen burcunuza olan etkilerini konu başlıklarıyla aşağıda okuyabilirsiniz.

Yükselen Koç: Ruhsal gelişim, inançlar, yabancılar, dış seyahatler, hukuksal konular.

Yükselen Boğa: Değişim, dönüşüm, miras, ameliyat, borçlar, vergiler, tehlikeler, kederler.

Yükselen İkizler: Evlilik, ortaklık, boşanma, ikili ilişkiler, kontratlar, sözleşmeler, açık düşmanlar.

Yükselen Yengeç: Hastalık, iş kosulları, iş ortamı, günlük rutin, beslenme, evcil hayvanlar.

Yükselen Aslan: Çocuklar, aşk, romantizm, yaratıcılık, spor.

Yükselen Başak: Ev, yuva, aile, yerleşim, taşınma, gayrimenkuller.

Yükselen Terazi: İletişim, yakın çevre, akrabalar, kardeşler, eğitim, sınavlar, dedikodular.

Yükselen Akrep: Parasal konular, kazançlarımız, alacaklarımız, taşınabilir mallar.

Yükselen Yay: Başlangıçlar, dış görünüm, yenilikler, motivasyon, genel sağlık.

Yükselen Oğlak: Arınma, şifa, iyileşme, sırlar, gizli düşmanlar, hastaneler.

Yükselen Kova: Sosyal çevre, arkadaşlar, idealler, emeller, umutlar, beklentiler.

Yükselen Balık: İş, kariyer, hedefler, başarılar, saygınlık, ödüller, patronlar.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Burçin Tezay
Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara