TERAZİ BURCUNDA SÜPER YENİAY

#astroloji #astrolog #teraziburcundayeniay #süperay


16 Ekim 2020 saat 22:30'da 23 derecede Terazi burcunda süper bir yeniay meydana geliyor. Bu bir süper ay. Süper Aylar, Ay'ın merkezinin Dünya'nın merkezine 360,000 kilometreden daha az yakınlaşmasına denir ve etkileri daha yoğun hissedilir. Bir süper Ay hem dolunay hem de yeniay zamanı olabilir. Terazi burcundaki bu yeniayın Dünya'ya olan yakınlığı 356, 948 km olacak.

Terazi burcu uyum, denge, diplomasi, adalet, hukuk, eşitlik, ilişkiler, işbirliği, ortaklık, evlilik, sosyal ve sanatsal konular, kozmetik, dekorasyon ile ilişkilidir. Bu temalar bu yeniayla birlikte vurgulacaktır. Yeniayın yöneticisi Venüs, Neptün ile karşıt ve Ay düğümleriyle kare açı kuruyor ve Neptün'ün de zaten Ay düğümleriyle kare açısı var. Ayrıca, Merkür'ün Uranüs ile de karşıt açısı mevcut, Merkür ve Uranüs de retro konumdalar. Dolayısıyla, bu büyük kare açı kalıbını oluşturmuş durumda Yeniay haritasında. Hal böyleyken, her türlü ilişkiler bağlamında büyük bir strese neden olabilecek bir görünüm bu. İletişimde gerginlikler, yanlış anlaşılmalar, tartışmalar görülebilecektir.


Yaptığımız fedakarlıkların sonucunu da görebiliriz müspet ya da menfi. İkili ilişkilerde karma yaratabiliriz ya da var olan karmalar da çözülebilir. Yanı sıra, kararsızlıklar, kafa karışıklıkları, enerji düşüklükleri, hayal kırıklıkları, güvensizlik, hassasiyet, aldatılmalar, gerçeklerden kaçma, fikir ve yön değişiklikleri, asabiyet, sabırsızlık, sivri dillilik, önyargılı davranışlar, bu yeniayın anahtar kelimeleridir.

Bunlardan başka, yeniay hem Mars hem de Jüpiter-Satürn-Pluto sacayağı ile kare açı kurmakta. Bu kombinasyon da hayli gergin enerjileri açığa çıkaracaktır. İçimizde biriktirdiğimiz öfke, intikam ve kıskançlık gibi duygular varsa ortaya çıkabilir ve nahoş sonuçlara yol açabilir. Bir şeyleri gereksiz yere ispat etme savaşımında olabiliriz. Takıntılı ve saplantılı davranış ve düşüncelerde artışlar yaşanabilir. Öte yandan, bir şeylerin geri döndürülemez üzere bitişi ve yıkımı yaşanabilir, bunun sonucunda da arınmayı getirebilir hayatlarımıza. Bu görünüm, şiddetin ve yıkıcılığın artmasına yol açabilir. Güç savaşları yaşanabilir. Karanlık güçler daha çok iş başında olabilir. Yangın, deprem, toprak kayması ve volkan patlamaları meydana gelebilir. Cinsel suçlarda artış görülebilir. Ayrıca, isteklerimizle davranışlarımız arasında dengesizlikler de yaşayabiliriz. Düşünmeden aksiyon almaya ve gereksiz risklere girmeye de eğilimli olabiliriz. Kazalar ve sakarlıklara da oluşabilir. Otorite ve erkek figürleriyle güç ve ego savaşları yaşanabilir. Bize negatiflik verecek insanlar karşımıza çıkabilir, uzak durmak ve kaale almamak gerekir. Tolumsal gerginlikler ve şiddet içeren olaylar meydana gelebilir, kriminal durumlarda artışlar yaşanabilir. Kutuplaşmalar oluşabilir. Gücünü kötüye kullanmak gibi durumlar meydana gelebilir. Içimizdeki kötü bir agresyonla ortaya çıkabilir. Öte yandan, Venüs'ün Jüpiter, Pluto ve Satürn ile üçgen açısı var. Ciddi, derin ve sağlam ilişkilerin yoluna girmesi de söz konusu olabilir bir pürüz varsa şayet.

Bu yeniayın Hopi asteroidi ile kavuşumu bulunmakta. Önyargılı olabileceğimiz durumlar oluşabilir. Ayrıca, yeniayın Tisiphone, Ophelia ve Hybris asteroidleriyle 60'lık açıları da var. Aile arasında meydana gelebilecek kavgalar yüzünden suç işlenebilir. Bir konuda hak ettiğimiz karşılığı da görebiliriz. Yanı sıra, içinde bulunduğumuz durumlar ile ilgili tepkisel ve savunmacı tavırlar da gösterebiliriz. Bir konu hakkında beklentiye de girebiliriz ya da kaderimize razı olabiliriz. Bunların yanı sıra, yeniay Kassandra asteroidi ile üçgen açı içinde. Dolayısıyla, fikirlerimizi ve düşüncelerimizi daha rahat ifade edebiliriz.

Terazi burcundaki yeniayın Arcturus ve Spica sabit yıldızlarıyla kavuşumu ve Pollux sabit yıldızı ile kare açsısı mevcut. Bu bağlamda, bir konuyla ilgili yeni bir fikir ve yol bulabiliriz ve bununla ilgili aksiyon alma cesaretini gösterebiliriz. Yaptığımız işte ön plana çıkabilir ve parlayabiliriz. Öte yandan, bir fikir üretirken ya da bir projeyi tasarlarken zorluklarla karşılaşabiliriz ve mücadele içine girebiliriz.

Bu yeniay Türkiye'nin 4. evinde gerçekleşmekte. Dolayısıyla, muhalefet, toprak, arazi, toprak ürünleri, binalar, emlak ile alakalı konular vurgulanabilir. Gergin bir dolunay olduğundan dolayı bu temalar açısından stres yaratan, gerilimli ve karmaşık durumlar meydana gelebilir.

Sağlık açısından ise, böbrek ve bel bölgelerinde bir takım rahatsızlıklar da yaşanabilir. Ayrıca, hormonal dengesizlikler de görülebilir. İdrar yolu rahatsızlıkları, bel ağrıları, böbrek taşları gibi sorunlar yaşanabilir, örneğin. Yumurtalıklarda bir takım rahatsızlıklar oluşabilir.

Sevgiyle,

Burçin Tezay

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square