BOĞA BURCUNDA URANÜSYEN DOLUNAY





31 Ekim 2020 saat 17:49'da 8 derece Boğa burcunda Uranüs etkili bir dolunay meydana geliyor. Uranüs de 8 derecede bulunmakta ve partil bir etkileşim söz konusu. Dolayısıyla, hayli elektrikli ve yıldırım etkisinde bir dolunay bu. Boğa burcunun sakinliği, dinginliği ve huzurlu ifadesi sarsılacak gözükmekte.

Dolunayın yöneticisi Venüs Terazi burcunda. Venüs hem Boğa hem de Terazi burcunun yöneticisi. Bu bağlamda, her türlü ikili ilişkiler, evlilik, aşk, ortaklık olsun; sarsıcı ve değiştiren durumlarla karşı karşıya gelebilir. Zemin kayganlaşabilir. Değişmez ve bükülmez durumlar da ani ve süpriz bir biçimde değişebilir. Başka bir deyişle, kalıcı ve sağlam sandığımız ilişkiler bir anda ve beklenmedik olarak son bulabilir. Hayatlarımızda her birimiz ufak ya da büyük değişimler yaşayabiliriz. Bazılarımız bu değişime hiç hazır olmayıp şok yaşayabilir ama bazılarımız da hayatında böyle bir değişime hazır olabilir ve ihtiyacı da vardır. Dolayısıyla, değişime direnç göstermeyip sakinlik ve metanetle bu değişimi kabul edenler de olabilir.

Yanı sıra, dolunay haritasında Merkür de Terazi burcunda retro olarak ilerlemekte. Bu görünüm ise, yine ikili ilişkilere vurgu yaparak genel anlamda ilişkilerimizi gözden geçirmemize, biraz içe dönüp kendimizle olan ilişkimize de bir bakıp gereken değişiklikleri yapmamıza neden olabilir. Bunlara ek olarak, dolunay yöneticisi Venüs'ün  12 derece orb dahilinde retro harekette olan Mars ile karşıt açısı da mevcut. Bu da ikili ilişkilerimizi zora sokan ve gerilimi artıran bir enerjiyi aktive edebilir. Venüs'ün Şiron ile de karşıt açısı bulunuyor. Bu da ilişkilerin yara alabileceğini ya da yara almış ilişkilerin bitebileceğine işaret ediyor. Ayrıca, retro Merkür'ün Satürn ile partil karesi da bulunuyor haritada. Bu kombinasyon ise; karamsar ve melankolik bir halde olabileceğimizi de gösteriyor. Hem gergin hem de pesimist enerjiler altında olabiliriz.

Bundan başka,  aynı zamanda Merkür'ün Jüpiter ve Pluto ile de kare açısı var. Genel olarak herhangi bir ilişkimizde fazla iyimser ve kibirli bir tavır içindeysek, bu dolunay bizi tarumar edip şok eden bir şekilde gerçekleri gözümüze sokabilir. Yanı sıra, saplantılı ve aşırı tutkulu bir ilişki içindeysek bunun sonuçlarını da sarsıcı ve uyandıran bir biçimde deneyimleyebiliriz. Boğa burcundaki Dolunay Schedir sabit yıldızıyla aynı dereceden kavuşumda. Egolu ve kibirli davranışların görülebileceğine ve aşkta da üzüntülü durumların olabileceğine işaret ediyor. Ayrıca, bu dolunayın Hamal sabit yıldızıyla da kavuşumu söz konusu. Aşk ilişkilerinde bu yıldızın etkisi de negatif olabilir.

Türkiye haritasında bu dolunay 11. evimizde gerçekleşecek. İlerletilmiş haritamızda ise, 8. evimizde meydana geliyor. Bu bağlamda, meclis, yasalar, müttefikimiz olan ülkeler, teknolojik konular ile alakalalı temalar ön planda olabilir. Ayrıca, Covid-19 bağlamında, hasta ve ölüm sayıları artmaya da devam edebilir. Ülkemizin borçları ve içinde olduğu ekonomik durum ve diğer ülkelerle olan finansal ilişkilerimiz babında bir takım sıkıntılı ve ani durumlara neden olabilir bu Uranüsyen dolunay. Dünyada depremler, volkan patlamaları, fırtınalar görülebilir ve siyasi gerilimler de meydana gelebilir.

Sağlık açısından bu dolunay, kulak-burun-boğaz bölgelerinde sorunları getirebilir. Tiroid ile ilgili sıkıntılar da görülebilir.

Sevgiyle,

Burçin Tezay

Tanıtılan Yazılar
Yazılar Çok Yakında Burada
Birazcık daha sabır.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square