HAKKINDA

14 Mayıs 1975’te İstanbul’da doğdum. Güneş burcum Boğa, yükselenim Aslan ve Ay burcum ise Yengeçtir. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü ikincilikle bitirdikten sonra 18 yıl İngilizce öğretmenliği yaptım.
Astrolojiye ve ezoterik bilgilere her zaman ilgi duydum ve en sonunda astroloji eğitimi almaya karar verdim. 3 sene süren eğitimden sonra astrolog Öner Döşer'in kurmuş olduğu Astroloji Okulu'ndan uluslararası geçerliliği olan diplomamı aldım ve astrolojik danışmanlıklar vermeye başladım. Yanı sıra, Astroloji Okulu vasıtasıyla astrolog Aleksandar Imsiragic'ten Hermetik (Karmik) astroloji eğitimimi tamamladım. 

 

Astroloji’yi Tanrı’nın lisanı olarak görmekteyim. Bu yaşadığımız evrende ilahi bir düzen mevcut. Güneş her sabah doğu’dan doğar ve her akşam batıdan batar. Bu her zaman böyledir asla şaşmaz.
 

Astroloji, astronomi ve kozmoloji gibi bilimlerden yararlanarak göksel cisimlerin hareketlerini inceleyerek dünyadaki yaşam arasındaki ilişkisini anlamlandıran bir ilim veya sanattır. Astrolojiye aynı zamanda kozmosun sanatı da diyebiliriz. 
Astroloji bize bizi yansıtır adeta bir ayna gibi, gölge ve aydınlık taraflarımızın farkına varmamızı sağlar. 

Burçin Borazan Tezay

"Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır."